Czemu warto kupić szeregówkę?

Dom wolnostojący czy mieszkanie? Jeśli planujesz kupić nieruchomość i zadajesz sobie to pytanie, to rozważ koniecznie zakup wszechstronnej szeregówki. Wiele osób po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów wybiera właśnie to rozwiązanie z uwagi na jego praktyczne atuty.

Szeregówka to idealne rozwiązanie na start dla rodzin z dziećmi i osób, które pragną wyrwać się z miejskiego blokowiska, a jednocześnie nie chcą ponosić zobowiązań związanych z utrzymaniem własnego domu.

Szukając swojego lokum, warto brać pod uwagę czynniki związane z jego lokalizacją. Budynki w zabudowie szeregowej powstają zwykle w spokojnych okolicach, a ich forma architektoniczna zapewnia dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Niedaleko zawsze jest przecież sąsiad, który pewnie zauważy, jeśli coś niedobrego działoby się w mieszkaniu pod nieobecność jego właścicieli.

W szeregówce doskonale odnajdą się zarówno młodzi ludzie, którzy rozpoczynają wspólne rodzinne życie, jak i osoby starsze szukające komfortowej enklawy. Wybierając swoje wymarzone mieszkanie koniecznie zwróćcie uwagę na takie aspekty jak łatwy dojazd do pracy, szkoły, przedszkola czy ośrodka zdrowia. Idealna lokalizacja powinna zapewniać szybki dojazd do najważniejszych miejsc, a po powrocie z pracy wytchnienie od miejskiego gwaru.

Nie ulega wątpliwościom, że mieszkanie w szeregówce daje zdecydowanie większe poczucie swobody i prywatności niż mieszkanie w bloku. Kawałek własnego podwórka lub przestronny taras, brak klatki schodowej, własne miejsce parkingowe – to tylko niektóre elementy przemawiające na korzyść tego rozwiązania.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia kosztów. Mieszkania w zabudowie szeregowej często są zwyczajnie tańsze od własnego domu wolnostojącego czy mieszkania w samym centrum miasta. Oznacza to, że decydując się na zakup szeregówki kupujemy taniej, a jednocześnie łączymy zalety obu wspomnianych wcześniej rodzajów zabudowy.

Należy również pamiętać, że budowa domu wiąże się z wieloma zawiłościami formalno-administracyjnymi, które będą stały na waszej drodze. Zakup szeregówki bezpośrednio od dewelopera pozwoli uniknąć tych problemów i spokojnie czekać na jej oddanie.